Escape Room

Escape Room „Bohaterowie Niepodległości”

Projekt Escape Room – „Bohaterowie Niepodległości” to Gra edukacyjno-animacyjna typu Escape Room nawiązująca do postaci i wydarzeń związanych z Rocznicą Odzyskania Niepodległości.  Gra została przygotowana specjalnie na obchody  tegorocznej 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

UDZIAŁ W GRZE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY

Celem Gry jest zwiększenie wiedzy i świadomości uczestników na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości. Założeniem Escape Roomu jest wydostanie się z przygotowanej sali w jak najszybszym czasie. Aby tego dokonać gracze będą musieli wykonać zadania i rozwiązać zagadki. Każde rozwiązanie daje hasło, które należy wpisać, np. w szyfrowej kłódce, lub wskazuje miejsce, w którym ukryty jest klucz. Uczestnicy biorą udział w zabawie w kilkuosobowych grupach. Gra zawiera element rywalizacji, która grupa najszybciej rozwiąże zagadki i znajdzie wyjście.

W Grze weźmie udział 40 uczniów gorzowskich szkół średnich oraz studentów. Łącznie przeprowadzimy 10 godzin zajęć z gorzowianami. Zmagania uczestników Gry zarejestrujemy na nagraniach i powstanie film ukazujący przebieg Gry, który zaprezentujemy w Internecie i na otwartym spotkaniu dla Gorzowian.

Sama Gra odbędzie się w listopadzie i grudniu 2018 r. (dokładne terminy podamy w aktualnościach na stronie głównej i na naszym fanpage’u na Facebooku).

Zgłaszać się mogą wszyscy uczniowie szkół średnich i studenci, którzy uczą się w Gorzowie Wlkp.  Formularze zgłoszeniowe do pobrania znajdują się poniżej. Można je złożyć w Klubie „Jedynka” przy ul. Chrobrego 9, lub przesłać mailowo skany na stowarzyszenie.novum@gmail.com. Rekrutacja trwa do 23 listopada.

Projekt został dofinansowany z środków Miasta Gorzów Wielkopolski

Zgłoszenie Escape Room

Regulamin Gry Escape Room

Reklamy